Pożyczki unijne - WiseMove Group

POŻYCZKI UNIJNE
DLA FIRM

Dostęp do różnorodnych form finansowania stanowi kluczowy element dla rozwoju przedsiębiorstw, bez względu na ich wielkość czy branżę. Szczególną rolę w tym obszarze odgrywają różnorodne instrumenty polityki regionalnej Unii Europejskiej, takie jak programy pomocowe czy pożyczki unijne dla firm, które są dostępne dla przedsiębiorców również w Polsce.

Otwarcie się na rynek Europejski po wstąpieniu do Unii stworzyło nowe możliwości dla Polskich działających już przedsiębiorców ale i tych chcących postawić swoje pierwsze kroki w biznesie, umożliwiając im skorzystanie z różnorodnych form wsparcia finansowego. Pożyczka preferencyjna może być wykorzystana dla przedsiębiorstw reprezentujących różne sektory gospodarki i często niezależnie od ich formy, od jednoosobowych działalności gospodarczych, po nawet spółki akcyjne.

Zainteresował Cię tani kapitał na rozwój Twojej firmy? Skontaktuj się z nami!

Planowanie finansowe stanowi kluczowy element strategii działania każdej organizacji gospodarczej. Jest to proces uwzględniający możliwości pozyskania kapitału z uwzględnieniem specyfiki danego sektora. Firmy często korzystają z różnych źródeł finansowania, włączając w to kredyty bankowe, chwilówki, leasingi czy emisje akcji, nie wiedząc o korzystniejszych alternatywach.

Pożyczki unijne na rozwój firmy możemy podzielić w zależności od ich przeznaczenia, inwestycyjne  – mające na celu wprowadzenie do naszej działalności innowacji lub rozszerzenia jej, obrotowe  – mogące być przeznaczone na zakup towarów czy pokrycie kosztów stałych, oraz pożyczki unijne na start które są najbardziej dowolne, możemy z niej sfinansować wszystkie koszty konieczne do rozpoczęcia naszego przedsięwzięcia.

Kredyty unijne nie są udzielane w celu osiągnięcia zysku, co odróżnia je od innych opcji finansowania oferowanych przez banki. Dzięki temu ich warunki są wyjątkowo korzystne i różnią się od wszystkich innych możliwości finansowania dostępnych na rynku. Ponadto kredyty unijne dla firm często oferują częściowe umorzenia, które możemy traktować jako dotacje.

Jeżeli jako przedsiębiorca borykasz się z trudnościami finansowymi, niezależnie czy są one spowodowane sytuacją geopolityczną albo może po prostu błędami w zarządzaniu, masz zamiar wprowadzić innowacje w swojej firmie lub dopiero planujesz działalność, pożyczka unijna stanowi doskonałą szansę dla Ciebie. Pożyczka preferencyjna dla firm – to możliwość, którą warto rozważyć w celu zabezpieczenia finansowego i wspierania rozwoju biznesu.