Pożyczka płynnościowa UE RRSO 0% na wsparcie przedsiębiorczości
Pożyczka z dotacją UE na wsparcie przedsiębiorczości

Pożyczka płynnościowa z dotacją unijną RRSO 0% wsparciem dla przedsiębiorczości w trudnych czasach

Aktualizacja: 04.05.21

 

Twoja firma ucierpiała z powodu Covid-19?

Potrzebujesz środków na poprawę płynności?

 

Pożyczka płynnościowa RRSO 0% z dotacją unijną to forma wsparcia dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli z powodu pandemii Covid-19. Jest bezkosztowa, tj. pożyczkobiorca oddaje tyle środków, ile pożyczył. Wszystkie opłaty i prowizje typowe dla kredytów bankowych są pokryte ze środków unijnych.

 

 

SPRAWDŹ PARAMETRY POŻYCZKI

SPRAWDŹ INNE FORMY FINANSOWANIA BIZNESU

 

POŻYCZKA PŁYNNOSCIOWA OKIEM EKSPERTÓW FINANSOWYCH

 


PRZYGOTUJ DOKUMENTY WCZEŚNIEJ

 

GRZEGORZ GARDIASZ
Ekspert Finansowy
Dyrektor Regionalny Sprzedaży
+48 785 805 406
grzegorz.gardiasz@WiseMove.pl

Nabory na listę podstawową w skrajnych przypadkach trwały zaledwie kilka minut. Wnioski o pożyczkę płynnościową 0%, które zostają zarejestrowane po tym czasie, z reguły trafiają na listę rezerwową. A ta rośnie z każdą kolejną minutą. Tym samym maleją szanse na otrzymanie środków.

Bywają też nabory kilkugodzinne czy kilkudniowe. Jedne się otwierają, inne zamykają. Wszystko zależy od programu, zainteresowania nim oraz puli dostępnych środków. Sytuacja zmienia się ona bardzo dynamicznie. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby dokumenty przygotować odpowiednio wcześnie. Takie zapobiegliwe działanie zdecydowanie zwiększa szansę na otrzymanie finansowania.

Na bieżąco śledzimy sytuację i informujemy naszych Klientów o pojawiających się szansach. Przygotowujemy dla nich dokumenty z wyprzedzeniem.

 

 


BEZPŁATNY KAPITAŁ NIE DLA KAŻDEGO

 

WOJCIECH POCZTOWSKI
Ekspert Finansowy
Partner WiseMove Group
+48 730 144 244
wojciech.pocztowski@WiseMove.pl

Pandemia spowodowała wyraźne trudności w prowadzeniu biznesu. Trafiają do nas przedsiębiorcy z różnymi problemami. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Zdecydowanej większości tych firm możemy pomóc.

Podstawą do otrzymania bezpłatnego kapitału w ramach pożyczki płynnościowej jest wykazanie spadku przychodu w 2020 r. vs 2019 r.

Warto się chwilę zastanowić nad powodami spadków, aby właściwie je przeliczyć i opisać we wniosku. Można porównać różne okresy i parametry. Wszystko zależy od branży i sytuacji firmy.  Trzeba też wziąć pod uwagę pewne wykluczenia.

Polecamy rozpatrywać każdą sytuację zdroworozsądkowo oczywiście przy zachowaniu pewnych ram określonych w regulaminach programów wsparcia finansowego.

 

 


PRZEDSIĘBIORCA SPŁACA TYLKO TYLE ŚRODKÓW, ILE POŻYCZYŁ

 

DANIEL CICHOSTĘPSKI
Ekspert Finansowy
Dyrektor ds. Rozwoju Rynku
+48 604 522 518
daniel.cichostepski@WiseMove.pl

Pożyczka płynnosciowa jest w 100% bezpłatna: oprocentowanie stałe RRSO 0%, 0 zł prowizji bankowych oraz brak ukrytych opłat.

Wszystkie koszty pokrywa dotacja unijna. A to powoduje, że pożyczka jest obecnie najtańszym kapitałem na rynku, bo koszt pieniądza wynosi 0 zł.

Firmy do rozwoju działalności potrzebują finansowania. Trzeba pamiętać, że kapitał własny też kosztuje. Dlatego, jeśli pojawi się wyjątkowo atrakcyjna opcja, to od razu cieszy się dużym zainteresowaniem.

Przy uwzględnieniu limitu środków oraz kryteriów danego programu, niestety nie wszystkie firmy mogą skorzystać. Warto więc sprawdzić każdy możliwy sposób, który zwiększa szansę na otrzymanie środków.

 

 


ZAPYTAJ KOGOŚ, KTO JUŻ SKŁADAŁ WNIOSEK

ŁUKASZ MIKOS
Ekspert Finansowy
Dyrektor Operacyjny
+48 607 539 236
lukasz.mikos@WiseMove.pl

Doświadczenie w składaniu wniosków jest niezmiernie pomocne. Dlatego warto skonsultować swój projekt z kimś, kto już starał się o pożyczkę płynnościową lub ze specjalistą w tej dziedzinie. Dzięki temu można się lepiej przygotować i uniknąć typowych błędów.

Pamiętam, jak rok temu ruszyły pierwsze programy pomocowe. Przetarliśmy szlaki i od tamtej pory sporo się nauczyliśmy. Sytuacja przedsiębiorców, którzy się do nas zgłaszają, bywa różna. Niektóre przypadki są skomplikowane, co wymaga głębszej analizy i pewnej elastyczności w dopasowaniu rozwiązania.

Wiemy, jaki program dopasować, jak należy przygotować dokumenty oraz wnioski, na co zwrócić uwagę, jak właściwie przeprowadzić proces. Potwierdzeniem jakości naszej pracy są rekomendacje od klientów oraz fakt, że wiele z tych firm zostaje z nami na dłużej, aby wspólnie realizować kolejne projekty.

 

 


WAŻNE, ABY WIEDZIEĆ, NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

PRZEMYSŁAW KADŁUBICKI
Ekspert Finansowy
Partner WiseMove Group
+48 574 283 430
przemysław.kadlubicki@WiseMove.pl

Podstawa to właściwie wypełniony wniosek oraz komplet dokumentów. Z doświadczenia wiem, że uzupełnianie braków niepotrzebnie wydłuża i komplikuje proces.

Przykładowe błędy: odhaczenie „tak”/„nie”/„nie dotyczy”; braki w dokumentach; niewłaściwe przełożenie książki przychodów i rozchodów na uproszczone sprawozdanie  finansowe.

Pierwsza pożyczka płynnościowa, jaką się zajmowałem, kosztowała mnie kilka dni pracy, w tym niezliczoną ilość telefonów. Pracuję w zespole ekspertów finansowych specjalizujących się w tego typu projektach. W każdej chwili mogę się z nimi skonsultować.

Cieszę się, że mogę pomóc przedsiębiorcom, odciążając ich w pracy operacyjnej, spinając wszystkie kropki w całość i doprowadzając do tego, że szybko otrzymują tak bardzo potrzebne im środki.

 

 


WNIOSKI SAMODZIELNIE, CZY Z EKSPERTEM

ARTUR GRABIEC
Ekspert Finansowy
Dyrektor Regionalny Sprzedaży
+48 785 805 406
artur.grabiec@WiseMove.pl

Część przedsiębiorców samodzielnie składa wnioski o pożyczkę płynnościową. To są głównie osoby, które mają wiedzę i czas, aby skupić się na procedurze. Szczególnie, jeśli wspierają się sprawnymi księgowymi, bo trzeba pamiętać, że wnioski wymagają odpowiedniej prezentacji danych finansowych.

Natomiast wiele osób korzysta ze wsparcia fachowców od pozyskania finansowania. Dzięki temu mogą się skupić na rozwoju swojego biznesu. Można to porównać do sytuacji, kiedy wolimy oddać auto do mechanika niż naprawiać je samodzielnie. Fachowiec zrobi to szybciej i skuteczniej, a my unikniemy ryzyka kosztownych czy problematycznych błędów.

Ekspert dopasuje program, kwotę i niezbędne parametry; przekaże rzetelną informację; wesprze w przygotowaniu dokumentów, projekcji finansowych i wniosku oraz w procesie i rozliczeniu finansowania.

 

 


ŚRODKI PRZEZNACZYSZ NA POPRAWĘ PŁYNNOŚCI, A TO OZNACZA

VIKTOR SLOBODYANYK
Ekspert Finansowy
Partner WiseMove Group
+48 690 300 953
viktor.slob@WiseMove.pl

 • Spłatę miesięcznych zobowiązań, np. raty leasingowe
 • Zakup towaru
 • Utrzymanie miejsc pracy
 • Pokrycie wydatków bieżących

 

Zdarza się, że przedsiębiorcy, którzy się do nas zgłaszają, często nie wiedzą, na co mogą przeznaczyć środki. Bardzo ważne jest, aby cel był nie tylko realny, jak również odpowiednio opisany i mieścił się w kryteriach określonych przez regulamin danego programu. Trzeba pamiętać, że pożyczki należy rozliczyć zgodnie z zasadami. Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na wsparcie fachowca od pozyskania tego finansowania, to może liczyć na rzetelne i kompleksowe wsparcie od początku do końca.

 

 


CO OPRÓCZ FINANSOWANIA MOŻE ZYSKAĆ PRZEDSIĘBIORCA

PIOTR GNIAZDOWSKI
Ekspert Finansowy
Partner WiseMove
+48 509 813 270
piotr.gniazdowski@WiseMove.pl

„ŚWIĘTY SPOKÓJ” – dla jednych oznacza więcej czasu, dla innych ulgę czy pewność i bezpieczeństwo.

CZAS – z pozoru nic nie kosztuje. Czyżby? Pieniądze można odzyskać, czasu nigdy. Pułapką może być również jego niedoszacowanie, szczególnie przy braku wiedzy i doświadczenia.

PIENIĄDZE – mogą uciec, bo trzeba zlecić księgowości dodatkowe prace (analiza, wnioski, dokumenty, projekcje finansowe); bo osoby bez niezbędnej wiedzy mogą popełnić kosztowne błędy; bo błędy mogą wydłużyć czas realizacji czy doprowadzić do odrzucenia wniosku.

MINIMUM RYZYKA – brak opłaty przygotowawczej w WiseMove Finanse. Bierzemy na siebie ryzyko poniesionych kosztów, jeśli projekt nie dojdzie do skutku. Przygotujemy dokumenty zanim ruszy nabór. Gwarantujemy porządnie przygotowane i skuteczne wnioski.

 

 


PRZYGOTUJ DOBRE PROJEKCJE FINANSOWE

TOMASZ MIKOS
Dyrektor Finansowy
+48 511 197 567
tomasz.mikos@WiseMove.pl

Któż nie chciałby znać przyszłości? Na pewno przyszłością pożyczkobiorcy zainteresowana jest instytucja finansująca. Analizując zmiany parametrów finansowych firmy w perspektywie kilku lat, szuka odpowiedzi na pytania: Czy firma utrzyma płynność finansową? Czy będzie rentowna? Jakie są zagrożenia i jak ich uniknąć?Jak wykorzystać potencjał firmy?

Dobre projekcje finansowe mogą nie tylko zwiększyć szanse na otrzymanie finansowania, ale w ogóle to umożliwić.

CZEGO LEPIEJ UNIKAĆ – Nie ograniczaj się do prostego przełożenia danych z dokumentów finansowych do wniosku o finansowanie. Prognozy nie mogą być oderwane od otoczenia, specyfiki branży i rynku, w którym firma funkcjonuje.

CO POTRZEBUJESZ – Przygotuj wyniki firmy, wynagrodzenia i amortyzację, dane o otoczeniu, założenia dot. przychodów i kosztów. Zastanów się nad czynnikami, które mogą mieć wpływ na przyszłość firmy i osiągane przez nią zyski. Przekładasz dane z KPiR na pełen bilans? Skorzystaj z pomocy eksperta od rachunkowości. Przy wymagających projektach potrzebna jest wiedza i doświadczenie z obszaru rachunkowości, sprzedaży, marketingu oraz umiejętność interpretacji sytuacji mikro- i makroekonomicznej firmy.

 

 


MONITORUJ PROGRAMY NA BIEŻĄCO

TOMASZ BOŻĘTKA
Ekspert Finansowy
Dyrektor Sprzedaży
+48 606 671 340
tomasz.bozetka@WiseMove.pl

Zaledwie kilka programów pożyczki płynnościowej jest obecnie aktywnych. Dodatkowo dotyczą one firm tylko z wybranych województw.

Obserwujemy również trend związany z niską przyznawalnością. Limit środków przy jednoczesnym dużym zainteresowaniu przedsiębiorców powoduje, że większe szanse na otrzymanie pożyczki płynnościowej RRSO 0% z dotacją unijną mają firmy bardziej rentowne.

Dużym wyzwaniem jest też znalezienie programu. Rekomendujemy uważnie obserwować sytuację, bo nikt nie wie, kiedy i gdzie zostanie uruchomiony nowy nabór. Od jego startu jest naprawdę mało czasu. Środki mogą być wyczerpane dosłownie w mgnieniu oka.

TO SIĘ LICZY – wiedza o naborze, wcześniejsze i właściwe przygotowanie dokumentów oraz błyskawiczne działanie.

 

 


PRZYGOTUJ SIĘ NA DŁUŻSZY PROCES

 

PAWEŁ RZESZOT
Ekspert Finansowy
Partner WiseMove
+48 795 362 408
pawel.rzeszot@WiseMove.pl

PRZYCZYNY DŁUGIEGO PROCESU

Długa lista oczekujących wniosków. Ograniczone moce przerobowe po stronie dystrybutorów środków. Skomplikowana lista dokumentów. Limit środków.

ZWIĘKSZ SWOJE SZANSE

Właściwie przygotuj dokumenty, dzięki temu unikniesz konieczności uzupełniania braków. Zrób dobre projekcje finansowe i zastanów się nad rzetelną prezentacją wyników finansowych. Firmy rentowne mają większe szanse. Monitoruj sytuację pod kątem nowych naborów lub skorzystaj z wiedzy innych. Reaguj niezwłocznie, nie odkładaj ważnych działań na później lub z myślą o kolejnych naborach. Może ich nie być.

 

 

 


ZADBAJ O TO, ABY WNIOSEK NIE ZOSTAŁ ODRZUCONY

LECH SZEMRAJ
Ekspert Finansowy
Dyrektor ds. Produktu
+48 507 417 476
lech.szemraj@WiseMove.pl

Trzeba pamiętać, że wielu przedsiębiorców w ogóle nie kwalifikuje się do programów pomocowych.

NAJCZĘSTSZE POWODY – niewłaściwe PKD, słabe wyniki finansowe za 2019 r., brak majątku.

Dystrybutorzy, mając ograniczone środki, wybierają firmy, które były rentowne przed pandemią. Czyli odrzucają te na granicy rentowności. Tym samym celują w firmy, które mają większe szanse na rozwój biznesu, a co za tym idzie na spłatę zaciągniętych zobowiązań.

REKOMENDUJEMY – 1) Sprawdź, czy Twoja firma się kwalifikuje. 2) Przygotuj rzetelną informację o wynikach finansowych. 3) Zadbaj o projekcje finansowe, czym uzasadnisz realny plan spłaty pożyczki. 4) Przygotuj kompletną dokumentację i poprawnie wypełniony wniosek. Jeśli masz z tym problem, to skorzystaj ze wsparcia eksperta.

 

 


I KWARTAŁ 2021 Z LOTU PTAKA

AGNIESZKA TILBORGHS
Dyrektor Marketingu
+48 697 414 344
agnieszka.tilborghs@WiseMove.pl

Jak pomogliśmy przedsiebiorcom pozyskać pożyczkę płynnościową w Q1’21:

 • 8 566 500 zł udzielonego finansowania
 • 45 projektów zakończonych wypłatą
 • 34 otwartych projektów, do finalizacji na II kwartał
 • 95% skuteczności złożonych wniosków
 • 80% skuteczności licząc wszystkich zainteresowanych Klientów
 • 5 głównych branż (transport, gastronomia, hotelarstwo, produkcja i usługi)
 • >85% Klientów pochodzi z rekomendacji

 

Klienci najczęściej doceniali we współpracy z nami:

 • Skuteczność
 • Pełne wsparcie w procesie od A do Z
 • Rzetelną informację o programach i procedurze oraz postępach w sprawie
 • Zaangażowanie i kompetencje naszych ekspertów finansowych
 • Szukanie rozwiązań nawet w skomplikowanych projektach
 • Transparentną i partnerską współpracę

 

SPRAWDŹ OPINIE KLIENTÓW

 

Główne problemy zgłaszane przez przedsiębiorców, którzy do nas trafili:

 • Trudności w znalezieniu programów
 • Ograniczenia czasowe i kwotowe
 • Nieznajomość zasad lub trudności z ich interpretacją
 • Potrzeba konsultacji w zakresie dopasowania programu i przygotowania firmy
 • Długa lista dokumentów
 • Brak czasu
 • Niewystarczająca wiedza na samodzielne przygotowanie i procedowanie wniosku

 

 

POROZMAWIAJ Z EKSPERTEM FINANSOWYM - BEZPŁATNE KONSULTACJE

Dowiedz się:

 • Czy Twoja firma się kwalifikuje do programu pożyczki płynnościowej.
 • Z jakiego wsparcia możesz skorzystać.
 • Jaka jest procedura.
 • Co i kiedy należy przygotować.
 • Jakie są inne formy finansowania biznesu.

 

Przedsiębiorcom, którzy zdecydują się na nasze płatne usługi:

 • Pomożemy w przygotowaniu dokumentacji, w tym projekcje finansowe.
 • Przygotujemy i złożymy wniosek oraz przeprowadzimy proces aż do wypłaty środków.
 • Rozliczamy się za success fee, czyli tylko za sukces w realizacji.

 

 

Wspieramy przedsiębiorców w rozwoju biznesu od planowania, przez pozyskanie finansowania, optymalizację, rozliczenia podatkowo-księgowe po realizację strategii aż do osiągnięcia celów.