O nas
Kontakt
- WiseMove Group
- al. Jana Pawła II 58/2.3,
- 31-571 Kraków
- ul. Grunwaldzka 415,
- 80-309 Gdańsk
- WiseMove Finanse sp. z o.o.
- NIP: 6783182829
- WiseMove sp. z o.o.
- NIP: 9452287022
Kredyt obrotowy to krótkoterminowe finansowanie oferowane przedsiębiorstwom przez instytucje finansowe, takie jak banki. Jego głównym celem jest finansowanie bieżącej działalności firmy, czyli wydatków związanych z zakupem towarów, surowców, materiałów czy regulowaniem płatności wobec dostawców i pracowników. W przeciwieństwie do kredytów inwestycyjnych, które są przeznaczone na długoterminowe cele, kredyt obrotowy służy do zaspokojenia krótkoterminowych potrzeb finansowych.
Rodzaje kredytu obrotowego:
Kredyt obrotowy jest udzielany na określony czas, długość kredytowania jest jednak elastyczna i wynosi od 12 miesięcy to kilku lat. Może być udzielony w formie limitu kredytowego na rachunku bieżącym firmy lub jako odnawialna linia kredytowa. Firma może korzystać z przyznanych środków w miarę potrzeb, a odsetki naliczane są tylko od faktycznie wykorzystanej kwoty.
Proces ubiegania się o kredyt obrotowy jest stosunkowo prosty, ale wymaga spełnienia określonych wymogów. Banki zazwyczaj analizują sytuację finansową firmy, w tym jej zdolność kredytową, historię działalności oraz prognozy finansowe. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej, przedsiębiorstwo podpisuje umowę określającą warunki korzystania z kredytu, takie jak limit środków, okres kredytowania i oprocentowanie.
Warunki wzięcia kredytu obrotowego w danym banku znajdziemy na stronie lub w placówce. Przedsiębiorca składając wniosek o udzielenie kredytu obrotowego musi dostarczyć wymagane dokumenty:
Warto wiedzieć: Dotacja, a dofinansowanie. Różnice między pojęciami.
Potrzebujesz wsparcia i doradztwa? Skontaktuj się z nami!
Jak dostać dotacje z urzędu pracy na otwarcie działalności?
Jak dostać dotacje z Unii na rozwój firmy?
Jak i skąd pozyskać środki unijne na rozpoczęcie działalności?
Wspieramy przedsiębiorców w rozwoju biznesu od planowania, przez pozyskanie finansowania, optymalizację, rozliczenia podatkowo-księgowe po realizację strategii aż do osiągnięcia celów.